Úvodní stránka > Aktuality > Den ozbrojených sil

Den ozbrojených sil

Žákům opavských škol a široké veřejnosti patřily Dny brannosti, které probíhaly ve dnech 23. až 25. června na různých místech Opavy. Účastníci měli možnost na vlastní kůži zažít řešení krizových situací, branný závod nebo prezentaci záchranného integrovaného systému. Nechyběl ani slavnostní nástup 53. pluku průzkumu a elektronického boje ke Dni ozbrojených sil či dynamické ukázky z období I. a II. světové války a doby Československé lidové armády.

V rámci slavnostního nástupu na Horním náměstí byli oceněni vojáci a občanští zaměstnanci, kterým byly velitelem jednotky plukovníkem generálního štábu Josefem Havlíkem uděleny rezortní medaile ministra obrany a Pamětní odznaky velitele. Při této příležitosti je za představitele města Opavy pozdravil 1. náměstek primátora Martin Víteček, který jim také poděkoval za jejich náročnou a záslužnou práci.

V prostorách bývalých Dukelských kasárna pak proběhla výstava na téma Opava jako historické posádkové město a k minulosti se rovněž vázala podvečerní kolona historických vojenských vozidel.  Třídenní branný maraton zakončila řízná vojenská hudba a slavnostní ohňostroj.

„Chci poděkovat všem, pod jejichž patronací tato akce proběhla. Za záštitu a dotaci z rozpočtu statutárního města náměstkovi primátora Martinu Vítečkovi, za podíl na uspořádání 53. pluku průzkumu a elektronického boje, Mendelovu gymnáziu Opava a lidem z integrovaného záchrannému systému,“ uvedl závěrem Luboš Tobolka z pořádajícího Spolku živé historie.

Text a foto: kpt. Petr ŠILER

Další fotografie : Facebook Města Opava

 

      

Nahoru