Úvodní stránka > Aktuality > Charitativní akce 2016

Charitativní akce 2016

Branným závodem a zábavným odpolednem vyvrcholila charitativní sbírka v rámci třetího ročníku „Sportem pro děti“ při které se vybralo celkem 34 452 korun pro opavský denní stacionář pro děti s kombinovanými vadami Mraveneček.

V areálu TJ Tatran Štítina se 16. června sešlo celkem devět družstev všech věkových kategorií. Nejmladším družstvem bylo družstvo žáků devátých ročníků štítinské základní školy. Nejlepšího času a celkového konečného vítězství dosáhlo družstvo 102. průzkumného praporu z Prostějova, před družstvem Celní správy Opava a třetím týmem 53. pluku. Soutěžila také například družstva Slezské univerzity v Opavě nebo Policie ČR z Hlučína.

„Byli jsme překvapeni tím, jak má armáda spolu s obcí Štítina vše perfektně zorganizované a připravené,“ vrací se k akci vedoucí Mravenečku Jana Konopková, která se sportovního odpoledne zúčastnila spolu s klienty Markem a Martinem.„Prohlédli jsme si vojenskou techniku, zbraně, vojáci byli velmi ochotni a tak si mohli klienti a spolu s nimi i my techniku také osahat.“ Jana Konopková také po slavnostním vyhlášení výsledků přebrala šek na vybranou částku, která v Mravenečku časem pomůže pořídit velmi nákladný stropní zvedací systém Roomer, sloužící k zajištění asistované mobility pro fyzicky a mentálně hendikepované děti.

Text a foto: kpt. Petr ŠILER

                        

Nahoru